Powrót

11. CoCArt Music Festival


ArtyściThomas Köner (Niemcy)

Thomas Köner kompozytor i producent muzyki elektronicznej, jeden z najbardziej zasłużonych dla rozwoju gatunku ambient, artysta multimedialny. Jest połową elektronicznego duetu Porter Ricks (współworzonego wraz z Andym Mellwigiem), prekursorskiego w połowie lat 90. dla rozwoju nurtu dub-techno spod znaku wytwórni Chain Reacton. Aktywny na polu muzyki od prawie 30 lat. T. Köner zrealizował kilkanaście solowych albumów oraz kilka we wspólpracy z legendą niemieckiej elektroakustyki Asmusem Tietchensem (jako Kontakt der Jünglinge). Koncert audiowizualny.
thomaskoner.com

Norbert Möslang (Szwajcaria)

Norbert Möslang – urodził się w St. Gallen w 1952 roku. Jest artystą wizualnym i muzykiem (m.in. saksofon sopranowy, kontrabas, instrumenty elektroniczne). Gra, jak sam to określa „cracked everyday-electronics”. Od 1972 do końca 2002 roku tworzył wraz Andy Ghulem duet Voice Crack. Grał w Poire_z i King Ubu örchestrü. Współpracował z takimi muzykami, jak: Otomo Yoshihide, Günter Müller, Jérôme Noetinger, Lionel Marchetti, Jim O’Rourke, Kevin Drumm, Jason Kahn, Oren Ambarchi, Keith Rowe, Aube. Komponuje muzykę do filmów, najbardziej znaną ścieżkę dźwiękową skomponował do filmu The Sound of Insects – Record of a Mummy (Odgłosy robaków – zapiski mumii, 2009).
moeslang.com

Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)

Veronika Mayer (audio) – urodziła się w 1977 r. Kompozytorka i artystka dźwiękowa mieszkająca w Wiedniu. Jej utwory obejmują kompozycje instrumentalne i elektroakustyczne, instalacje dźwiękowe i koncerty z użyciem instrumentarium elektronicznego. Aktywnie działa na polu improwizacji elektronicznej, występuje solo i z innymi muzykami, także z artystami wizualnymi. Jej prace były prezentowane na różnych festiwalach muzyki współczesnej i eksperymentalnej w Austrii, Argentynie, Czechach, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Włoszech, Meksyku, Szwajcarii, na Słowacji i w USA.
veronikamayer.com

Conny Zenk (wideo)

Conny Zenk – urodziła się w 1985 r. Jest kompozytorką wizualną, artystką wideo i medialną, mieszkającą w Wiedniu. Pracuje nad takimi tematami, jak media społecznościowe, migracja, gender i feminizm, a także nad koncepcjami urbanistycznymi, architektonicznymi i przestrzennymi. W różnych projektach muzyki audiowizualnej jej głównym zadaniem jest tworzenie języka improwizacji pomiędzy różnymi obszarami artystycznymi. Za pomocą programów generatywnych tworzy abstrakcyjne elementy, takie jak linie i powierzchnie oscylujące, migotanie ziarniste i impulsy stroboskopowe. Conny Zenk bawi się pojęciem percepcji i tego, co nie jest widoczne.
connyzenk.com

Hubert Zemler (Polska)

Hubert Zemler – jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w orkiestrach symfonicznych (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia), a także współpracował z uznanymi jazzmanami (m.in. Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem). Współtworzył wiele ważnych inicjatyw na polskiej scenie muzyki niezależnej, takich jak SzaZaZe, Horny Trees czy Babadag. Jest również interpretatorem muzyki współczesnej. Współpracował między innymi z Szabolcsem Esztényim, Johnem Tilburym, Evanem Ziporynem, Gyanem Riley’em i grupą Kwadrofonik. Obok wspierania licznych zespołów od kilku lat rozwija własne przedsięwzięcia perkusyjne solo lub z udziałem innych artystów tego instrumentu.
hubert-zemler.bandcamp.com

Qba Janicki (Polska)

Qba Janicki – od najmłodszych lat związany ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną, współpracując z Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą, Grzegorzem Jaremko czy Łukaszem Korczakiem. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip-hopowej, produkując płytę rapera Vienia. Dodatkowo jako współzałożyciel Mózg Foundation oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego Mózg, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych w Bydgoszczy i Warszawie.

Soundscape Mirror (Polska)

Krzysztof Ostrowski (Freeze, audio) – mieszka w Bydgoszczy; od lat tworzy rozmaite formy muzyki elektronicznej – od ulotnych poszukiwań dźwiękowych, po zdecydowane rytmy techno z eksperymentalnym zacięciem. Łączy to z grą na trąbce w orkiestrze wojskowej, co na pewno dodaje jego muzycznym wizjom nowej perspektywy. Nagrywa solo jako Freeze, jak również w duetach z Piotrem Cisakiem, Mateuszem Wysockim/Fischerle (jako IFS), Grzegorzem Pleszyńskim (jak Transmemories).

Tomasz Roszczybiuk (Skof, wideo) – menedżer kultury, realizator multimediów i pokazów audiowizualnych, vj, miłośnik muzyki. Motywem przewodnim jego działań jest relacja obrazu i dźwięku, a także ich interakcja i połączenie. Swoje projekty opiera na eksperymentowaniu z miksowaniem i generowaniem obrazu na żywo.
soundscapemirror.bandcamp.com

Bocian Records (Polska)

Grzegorz Tyszkiewicz prowadzi rozpoznawalną na całym świecie oficynę wydawniczą Bocian Records specjalizującą się w muzyce improwizowanej i komponowanej, dla której wspólnym mianownikiem jest muzyka noise i inne gatunki ekstremalne w stylu Wolf Eyes & Anthony Braxton czy zespół Borbetomagus, a także dorobek takich kompozytorów jak Iannis Xenakis i Zbigniew Karkowski W latach 80-tych i 90-tych występował we włocławskich grupach Np.WAT i Marchlevski. Organizował koncerty i serie imprez popularyzujących muzykę spoza głównego nurtu. Stały gość audycji muzycznych o muzyce improwizowanej w Programie II Polskiego Radia. Muzykę wydawaną przez siebie prezentuje też z powodzeniem na festiwalach i cyklicznych imprezach w formie nietypowych dj-setów opartych na dźwiękach z nagrań odrzuconych przez niską jakość tłoczenia.
bocianrecords.com
Powrót